KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13877550
*
nr 1387 7550
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:46:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 12:24:55
1
Vinnande bud
29/3 15:31:57
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Läs mer om Julius Granberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: julius granberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:41
*
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Läs mer om Julius Granberg
nr 1387 7550
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, Sjölandskap. Signerad. Olja på pannå, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 34x40 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 12:24:55 | 1 | Vinnande bud |
29/3 15:31:57 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Julius Granberg
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.Läs mer om Julius Granberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: julius granberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sjölandskap svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:41